^Powrót

Nie żyje Janusz Stefański, wybitny muzyk jazzowy

 

 

W dniu 4 listopada 2016r. w wieku 70 lat zmarł we Frankfurcie nad Menem Janusz Stefański.W swojej artystycznej karierze nagrał ponad 80 płyt. Brał udział w nagraniach dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Czechach, Węgrzech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Danii, Niemczech i Kanadzie. Wystąpił na ponad 100 najważniejszych festiwalach jazzowych w Europie, Indiach i Kanadzie. Skomponował muzykę do trzech filmów dla niemieckiej telewizji.

Talent pedagogiczny ujawnił jako wykładowca na Warsztatach Jazzowych w Chodzieży począwszy od 1971r. Był zawsze mocno związany z tradycją szkolenia i przekazywania wiedzy młodym adeptom jazzu. Mieszkając w Niemczech wielokrotnie odwiedzał nasze warsztaty, stąd wielu z nas jest jego znajomymi i przyjaciółmi.

Za działalność artystyczną w Niemczech został uhonorowany Nagrodą Jazzową 2003, przyznaną przez Ministerstwo Nauki i Sztuki w Wiesbaden.

W Januszu tracimy oddanego przyjaciela miasta, klubu Astry i idei warsztatów muzycznych w Chodzieży.   

 

Cześć Twojej pamięci

Zarząd OS KMM Astry              

 

 

 

 

Blues Express       

8 lipca w Wielkopolsce rozpocznie się unikatowa w skali Europy impreza plenerowa: Blues Express Festival. W jego ramach na dworcach i w pociągu na trasie Poznań – Zakrzewo grać będą bluesowe zespoły z Polski i zagranicy.

W tym roku festiwal ma swoją 24 edycję. To jedno z większych bluesowych wydarzeń w kraju. Impreza rozpocznie się 8 lipca czterogodzinnym koncertem w centrum Piły z udziałem muzyków z Polski i USA. Dzień później z Poznania na północ regionu wyjedzie "bluesowa ciuchcia" z muzykami i amatorami muzyki, prowadzona przez zabytkowy parowóz.

Biorące udział w wydarzeniu zespoły grać będą na stacjach w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. Na peronach pojawią się prowizoryczne sceny z nagłośnieniem. Blues rozbrzmiewał będzie także w pociągu.

 

STACJA CHODZIEŻ link

 

 

 W dniu 13 czerwca Prezes naszego Stowarzyszenia Andrzej Chrzczonowicz udzielił wywiadu telewizji kablowej „Antserwis”, który zostanie wyemitowany w piątkowym i niedzielnym wydaniu „Kuriera Chodzieskiego”.

 

                                           cały wywiad tutaj:

                                                                                   admin

                                                                                                                                      


 OS KMM ASTRY oraz PUB w „STARYM KINIE”

 

zaprasza na koncert poznańskiego zespołu

 

P R O R O C K

 

koncert odbędzie się 30 października o godz. 18:00

 

wstęp wolny

Read more: PROROCK

 

Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 17 lipca 2015r. odszedł od nas na zawsze Włodzimierz Witkowiak – Włodek.

Włodek był wspaniałym kolegą i przyjacielem. Z ASTRAMI związany był od początku powstania Klubu ASTRY. Brał udział w pracach Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia. Jego wiedza, fachowość i zaangażowanie w znacznym stopniu przyczyniły się do szybkiego zarejestrowania naszego Stowarzyszenia.

„BYŁEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ Z NAMI”

 

                                                                                  Zarząd OS KMM ASTRY

Copyrigcht © 2013 Chodzieski KMM Astry