^Powrót

  

 


 

 

Cho-Jazz 2020

 

To już 50 lat! Dołącz do nas już 20 lipca — 1 sierpnia podczas 50. Jubileuszowych Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych

 

Już niedługo zapisy!

 


 

 

 

CHOJAZZ 2019

Koncert Kadry poświęcony pamięci

Wiesława Wasielewskiego

 

Koncert Kadry poświęcony pamięci

Wiesława Wasielewskiego

cz.2

 

 

 W dniach 5-6 lipca 2019 odbędzie się XXVII Festiwal Blues Express. Organizowany przez

 Stowarzyszenie Strefa Kultury oraz Dom Polski w Zakrzewie.

 

więcej informacji tutaj:

 


 

 

 

 

 

 

Chodzież, 24-05-2019

 

 

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Wiesława Wasielewskiego,

wieloletniego Prezesa Klubu Miłośników Muzyki ASTRY w Chodzieży.

Wszystkich, którzy zechcą towarzyszyć Wiesławowi w Jego ostatniej

drodze informujemy, że

MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA odprawiona zostanie

w środę 29 maja 2019r. o godzinie 10.00

w kościele parafialnym p.w. Świętego Floriana w Chodzieży,

o godz. 11:00 nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym z kaplicy dolnej.

Zostanie w naszej pamięci.Zarząd i członkowie KMM ASTRY 

 

 

 

 

 

Poniżej relacja filmowa z wystawy fotograficznej

CZARNO-BIAŁY JAZZ

wystawa poprzedziła główne obchody

50-lecia powstania KMM Astry

 

 

Relacja z koncertu, który odbył się 28 lipca 2018r. z okazji

jubileuszu 50-lecia KMM Astry

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W IMPREZACH TOWARZYSZĄCYCH

OBCHODOM 50-LECIA

KLUBU MIŁOŚNIKÓW MUZYKI ASTRY

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY NA NAJSTARSZE W POLSCE I TEJ CZĘŚCI EUROPY

 

 48. MIĘDZYNARODOWE CHODZIESKIE WARSZTATY

 

 JAZZOWE "CHO-JAZZ 2018"

 

 

 

 

 

 

W dniu 24.marca 2018 odbyła się kolejna edycja Wspaniałych pod patronatem Starosty Powiatu Chodzieskiego. Nagrody powędrowały do aktywnych i zasłużonych organizacji z terenu powiatu chodzieskiego

W kategorii Kultura i Oświata laureatem zostało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Klub Miłośników Muzyki Astry.

 

  relacja filmowa

 

 

 

 

Szanowni Państwo

W 2018 roku przypada jubileusz 50 - lecia powołania w Chodzieży - Klubu Miłośników Muzyki „Astry”.

Z okazji tej tak ważnej dla nas rocznicy, Zarząd Stowarzyszenia ma zaszczyt zachęcić do udziału w uroczystym koncercie, który odbędzie się 28 lipca godz.17.00 br. roku w Sali Widowiskowej Chodzieskiego Domu Kultury.

 

Początki naszej działalności sięgają lat, w których kultura podlegała cenzurze a oznaki artystycznej wolności traktowane były przez ówczesne władze w Polsce za przejaw sympatii dla obcych i niepoprawnych ideologii. Wbrew obiektywnym trudnościom, entuzjazm, zapał i wreszcie miłość do muzyki pozwoliły nam na początku lat siedemdziesiątych zrealizować pomysł zamiany - odbywających się do tej pory przeglądów i festiwali muzycznych - na pierwsze Warsztaty Muzyczne, popularnie zwane jazzowymi obecnie Cho-Jazz.

Chodzież jest wszak miejscem, w którym idea szkolenia amatorów jazzu – młodych talentów, w Polsce narodziła się właśnie wtedy i rozwinęła się dziś do wymiaru wielu już imprez tego typu w kraju i zagranicą. Nasza inicjatywa zapisała się na zawsze w historii rozwoju polskiej muzyki jazzowej jako wyjątkowa. Faktem, że w biografiach bardzo dużej liczby muzyków dziś wiodących, był okres nabywania wiedzy i szlifowania zdobytych umiejętności właśnie na warsztatach chodzieskich. Przyciągały one młodzież nie tylko z racji udziału wysokiej klasy muzyków,ale i poprzez specyficzny klimat panujących na nich stosunków powszechnej przyjaźni ucznia z mistrzem, jak i uczniów między sobą - co w efekcie zaowocowało powstaniem szeregu ciekawych grup muzycznych.

Chodzieskie nauczanie spełniało szczególną rolę w małych ośrodkach – oddalonych od wielkich sal koncertowych, klubów jazzowych czy uczelni muzycznych, ale i spełniło rolę w systemie upowszechniania kultury muzycznej w całym krajui poza jego granicami. Chodzieski system szkolenia był pierwowzorem wielu warsztatów jazzowych: utworzonych np. w ówczesnej Republice Federalnej Niemiec, czy zorganizowanych w Sztokholmie. Powstało w Polsce wiele sesji szkoleniowych opartych na doświadczeniach chodzieskiej szkółki.Pozycję Warsztatów Muzycznych Chodzież wzmacniały z czasem nawiązane kontakty z ośrodkami i uczelniami zagranicznymi, w tym z amerykańską Berklee College of Music.

Przez lata naszej działalności spotkaliśmy wielu - kilku już pokoleń, znakomitych ludzi cieszących się pierwszymi owocami wolności, chcących gorliwie uczyć się muzyki jazzowej, ale także pragnących zagłębić się w obcą kulturę, historię czy znajomość języków. Organizowane przez nas spotkania, wzbudzały wśród ich uczestników nowe pomysły i dawały poczucie pewności własnej wartości.

Te tradycje i doświadczenia organizatorskie, liczne kontakty z środowiskiem muzycznym, stanowią dla obecnego młodego pokolenia miłośników muzyki w Chodzieży, dobytek kulturowy wysokiej wartości, który powinien być rozwijany poprzez wszystkie komórki zajmujące się sztuką, lecz i kwestią wychowania młodzieży.

Dlatego obecny dorobek naszego Stowarzyszenia byłby niemożliwy bez wsparcia licznych organizacji instytucji międzynarodowych i Państwowych. Jesteśmy przekonani, że wśród tego grona mecenasów nie zabraknie Państwa instytucji.

Wstępne koszty jubileuszu to;

Koncert orkiestry Józefa Eliasza z solistami, okolicznościowy plakat, jubileuszowe wydawnictwo; statuetka „Złoty Aster”, honorowe odznaki Klubu Astry, wystawa fotograficzna „Czarno Biały Jazz” zaproszenia, bankiet gości zaproszonych oraz członków Klubu itd...

Mamy nadzieję, że będą nam Państwo towarzyszyli w wydarzeniach jubileuszowych, gdyż ta rocznica jest nie tylko naszym świętem, a także wszystkich Przyjaciół Muzyki,Osób oraz Instytucji, które od lat wspierały inicjatywy Klubu Miłośników Muzyki „Astry”.

 

 

 

Prezes Zarządu OSKMM Astry

Wiesław Wasielewski

 

 

 

 Darowizny na Jubileusz prosimy kierować na konto:

 Bank BGŻ BNP PARIBAS nr 61 2030 0045 1110 0000 0401 56 80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 04-08-2017 w trakcie 47 Miedzynarodowych Warsztatów Jazzowych odbyło się potkanie z wybitnym pianistą jazzowym Arturem Dutkiewiczem.

 

Artur Dutkiewicz swoje wspomnienia nie tylko artystyczne zilustrował fotkami z koncertów, które odbyły się z jego udziałem na całym niemalże świecie.

W naszym otwartym klubowym spotkaniu wziął także udział  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego p. Piotr Rodowicz, który krótko nakreślił wizję współpracy z amerykańską Berklee College of Music przy kolejnych warsztatach.

 

piszą o spotkaniu link

 

Prezes Zarządu OSKMM Astry

Wiesław Wasielewski

 

 

 

 WIECZÓR Z PIOSENKAMI LOUISA ARMSTRONGA W WYKONANIU WARSZAWSKIEGO ZESPOŁU

"THE WARSAW DIXIELANDERS"

 

 

STOWARZYSZENIE "MŁODOŚĆ I DOŚWIADCZENIE" POD PATRONATEM PRZEWODNICZĄCEJ RADY GMINY CHODZIEŻ ORAZ OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE KMM ASTRY ORGANIZUJĄ W DNIU 13.O5.2017 W STRÓŻEWIE O GODZ. 18.00. WIECZÓR Z PIOSENKAMI LOUISA ARMSTRONGA WSTĘP NA KONCERT DLA ZAPROSZONYCH GOŚCI.

 

 

Prezes Zarządu KMM ASTRY

     Wiesław Wasielewski

 

 

 

 

Fragment koncertu, który odbył się 13-05-2017

 

 

NASZE PROJEKTY

 

 W dniu 10.03.2017r. w Chodzieskim Domu Kultury członkowie Zarządu OS KMM "ASTRY" zaprezentowali Komisji Kultury oraz Przewodniczącej  Rady Miasta  naszą koncepcję częściowej rewitalizacji Alei Kościuszki i domu nr 28  pod kątem atrakcji historyczno-turystycznej.

 Poniżej zaprezentowane projekty.

 

 Oglądaj: 1. ALEJKA MUZYKI

                2. CHODAKI

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo !      W imieniu Zarządu OS KMM ASTRY  zwracam się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które posiadają w swoich archiwach domowych jakiekolwiek pamiątki, materiały, art.prasowe, zdjęcia, filmy, nagrania audio itp. związane z działalnością Klubu Astry, lub warsztatami muzycznymi.

Kontakt pod nr.tel. 504 613 863 lub e-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Po otrzymaniu materiałów i uzyskania zgody na wykonanie przez nas kopii lub zdjęć Państwa materiały zostaną zwrócone bez szkody. Powyższe archiwalia zamierzamy opublikować na naszej stronie internetowej oraz chcemy zasilić nimi zbiory Stowarzyszenia KMM ASTRY. Poniżej prezentujemy projekt Chodzieskiej Alei Muzyki i liczymy, że pozyskanie tą drogą materiałów przyczyni się do jej powstania.
       Prosimy Państwa o przychylność i pomoc w udokumentowaniu ponad 40-letniej działalności Klubu Astry.

 

                                                        Z poważaniem

                                                         Sekretarz Zarządu

                                                       Hieronim Nowowiejski                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
      CHODZIESKA ALEJA MUZYKI

 

 

 

Na czwartek 25.06.2015 zostałem zaproszony na posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Chodzieży. Na spotkanie stawiłem się niezawodnie wraz z Andrzejem Boruckim, naszym dawnym klubowiczem, obecnie członkiem Stowarzyszenia, a zawodowo architektem, który mieszka i pracuje w Gdańsku.
Spotkanie miało być przed wspomnianą wyżej Komisją, a odbyło się przed Radą Miasta Chodzieży w Jej całości.
W kilkuminutowym wystąpieniu przedstawiłem drogę Klubu ASTRY do dnia ,w którym zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie. W Chodzieży ASTRY wszyscy znają, dlatego przypomniałem Radnym Miasta drogę ,jaką przebyliśmy od 1968 roku, a przede wszystkim przypomniałem rok 1971 w którym odbyły się pierwsze Warsztaty Jazzowe.
Warsztaty Jazzowe, które w tym roku odbędą się po raz czterdziesty piąty, to chluba ASTRÓW.
Myślę, że spokojnie mogę napisać, że bez ASTRÓW nie byłoby Warsztatów. Celem Naszej wizyty u Rajców naszego miasta, było przekazanie inicjatywy stworzenia Chodzieskiej Alei Muzyki, na cześć wielu sław jazzu już nieżyjących, a także tych czynnych, którzy chętnie odwiedzają nasze miasto i szkolą adeptów jazzu.
Chodzież, to kiedyś Porcelana, a od wielu lat także jazz, miasto z tego jest znane nie tylko w Europie.
Warsztaty Jazzowe, których "ojcami' mamy prawo się poczuwać, dzisiaj to " Cho-Jazz "nazwa, która może jeszcze bardziej identyfikuje Chodzież z jazzem.
Rozpoczęliśmy tę inicjatywę, aby pozostawić "coś" po Nas, a Wszystkich zainteresowanych pomysłem, lub ewentualnym wsparciem zapraszamy do dyskusji .

 

 

     Z poważaniem

Prezes OS KMM Astry

Andrzej Chrzczonowicz

                                                                                                                            

                                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nice Social Bookmark

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Pin It
Copyrigcht © 2013 Chodzieski KMM Astry